Koniec ekonomickej slobody Európskych národov !!!

Autor: Ján Kvasnička | 23.9.2012 o 16:09 | (upravené 23.9.2012 o 21:06) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  329x

Nepotrebujete ovládať krajinu politikmi –stačí ak ovládate peniaze danej krajiny !   Posledne dni a mesiace nám ukazujú ako krok za krokom európsky štátnici pomaly a isto federalizujú Európu a pod touto činnosťou pomaly zbavujú ekonomickej slobody Európske národy.

 

 

 

V tomto procese budú nasledovať postupne tieto kroky :

 

1. Zadlžovanie štátov pre potreby nutnosti udržania životného štandardu občanov za nízke úroky –nad pomery výkonnosti ekonomiky štátov. (sociálny status ,udržanie komparatívnych výhod ,umelé udržanie zamestnancov –štátna správa)

 

2.Ekonomické pôžičky z dočasného Eurovalu , ktoré majú sanovať predchádzajúce pôžičky

Zapojenie do tohto ekonomického procesu nezadlžené štáty pod pláštikom solidarity a udržanie štátov , ktoré sú na úrovni krachu ekonomických systémov (Grécko,Španielsko,Taliansko ).

 

3.Určovanie podmienok zadlženým štátom cez MMF a určovanie legislatívnych noriem pomalé zasahovanie do ekonomických procesov v danej krajine.

 

4. Zaplatenie dlhov cez natlačenie ďalších peňazí do systému na udržanie finančného systému krajín , čo bude mať za následok prudké zvýšenie inflácie a znehodnotenie úspor v eurách ako aj v dolároch vďaka 3 kvantitatívnemu uvolňovaniu meny ,čím sa umelo udržia obyvateľstvu pracovné pozície a zamestnanosť...na druhej strane sa však zničia úspory obyvateľstva v daných menách. Toto bude však trvať len krátkodobo a nakoniec táto medzera vo vytváraní reálnych hodnôt a cenou meny povedie k sociálnym nepokojom.

Na druhej strany barikády je Čína ktorá skupuje všetko dostupné zlato či už legálne alebo nelegálne a a budí dojem že chce vytvoriť menu založenú na zlatom štandarde.

 

5. Federalizácia Európy ktorá potichu už prebieha ale oficiálne by mala začať niekde v polke roku 2014, zbaví Slovenska ekonomickej slobody a o všetkej legislatíve daňovej a odvodovej oblasti sa bude rozhodovať v Bruseli ,čím sa Európa pomaly pripravuje na menovú vojnu vo svete, ktorá však bude mať na tak malú ekonomiku ako je Slovensko devastačné účinky . Slovensko bude v takejto Európe už iba do počtu !

 

6.V ďalšom kroku ako spätná reakcia dôjde k nárastu extrémizmu a nacionalizmu ktorý bude však využitý v prospech silných krajín ako zámienka na menenie hraníc a rušenie jednotlivých právnych noriem (Benešove dekréty ,Trianonska zmluva ,zmluva z Versailles).

 

 

Nepotrebujete ovládať krajinu politikmi –stačí ak ovládate peniaze danej krajiny !

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Šabatu

Babiš už neriadi štát ako firmu, dúfa v zázrak

Kto prešľapuje tragickú koronavírusovú českú cestu? Ľudia typu Fica a Kaliňáka.


Už ste čítali?