Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Problém dekriminalizácia marihuany ? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

dekriminalizacia

je akoze taky soft newspeakovy vyraz pre legalizaciu drzby a vyroby marihuany pre vlastnu potrebu?
 

 

To máš ako s potratmi, to by sa tiež asi malo volať pozitívne riešenie problémov a mali by sme zájsť aj ďalej, keďže ľudia sú dennodenne konfrontovaní s násilím mali by sme povoliť aj to.
 

zobud sa

kamo, alebo trpis disleksiou? a este ten tvoj "nick" k tomu, to uz si si rovno mohol dat "morfium"
 
Hodnoť

 

neviem prečo okolo dekriminalizácie robia niektorí ľudia taký humbuk. Veď skoro vo všetkých vyspelých štátoch je držanie marihuany upravené v zákone podobne ako to navrhuje SaS. A nikto v tom nevidí nejaký problém.
 

lebo

klapky na ociach a nedostatok vlastneho usudku.
 
Hodnoť

tak

a podobne by som osetril aj alkohol, kavu, cigarety, caje, efedrinove lieky, lieky z obsahom opia a tak podobne a tak dalej...
 
Hodnoť

 

Škoda - práve toto mi na vašej strane vadí, lebo ja som za prísnejšie tresty, pretože kto má THC len pre svoju potrebu, nepromenáduje sa s ňou po meste
 

ako?

prečo by sa nemohol prechádzať po meste? nerozumiem...
 

 

prechádza sa po meste s balíčkom, pretože ho má napr. ako prekvapko pre kamoša, čiže sa stáva distribútorom
 

 

to je veľmi vykonštuované. Kľudne môže ísť domov cez mesto napr, alebo len jednoducho to má pri sebe, ako keď niketo má so sebou cigarety.
 

 

A tomu sa práve snažím zabrániť - aby sa nestala marihuana tým, čím sú dnes cigarety, keď veselo fajčí polovica populácie
 

myslel som to tak

že nevidím dôvod prečo by malo byť trestné keď máš pri sebe trochu marihuany. Nemyslím, že represiou nejako významne ovplyvníš fajčenie trávy. vždy budú existovať ľudia, ktorí budú drogy užívať a tí ktorí nie. A ak by sa zmenila legislatíva v prospech drog, len veľmi zanedbateľné množstvo ľudí by ich začalo užívať práve preto, že sa napr. dekriminalizovali.

a teraz posúď: Asi pred 5-6 rokmi som sa poznal s jedným týpkom. Sem-tam fajčil trávu(raz mesačne). Inak slušný chalan, pracoval v banke. Raz sa zaplietol do bitky, napadli ho dvaja chuligáni. Keď došli chlpatí a urobili mu prehliadku, tak v peňaženke mu našli kúsok marihuany, ani nie gram. Dovtedy fajčil naposledy asi pred 2 mesiacmi a ten kúsok tam mal odložený, alebo naň zabudol, teraz neviem. V každom prípade mal z toho poriadne problémy, keď som ho stretol pred dvomi rokmi bol nezamestnaný. Samozrejme má záznam. Ale hlavne, že policajti tým potlačili potlačili "rozširovanie drog na ulici". A samozrejme si vykázali akí sú oni bojovníci proti drogám a nečudoval by som sa keby za to dostali ešte dáke prémie. Čo tam po tom, že chalan má zničený život, vlastne kvôli ničomu.
Aj preto budem voliť SaS aby sa konečne zmenila legislatíva a policajti takto aby si vykazovali prácu, tak neničili životy perspektívnym chalanom. Práve pre takéto prípady je dekriminalizácia to pravé. Dekriminalizácia neochraňuje dílerov, výrobcov drog, ale len bežných ľudí aby im tieto nezmyselné zákony neničili život.
 

 

A prečo ho napadli ? Úplne bezdôvodne, keď pokojne kráčal domov zo svojej banky ? Nevravím, že sa taký prípad nemôže stať - nebol ale skôr účastníkom bitky medzi dvoma gangami (anarchisti/neonacisti) ? Ak je to tak ako píšeš, je mi ho ľúto, a nebránil by som sa vymazaniu onoho trestného činu z registra trestov - ale skôr si myslím, že užívanie THC zmenilo jeho priority a v súčasnosti už ani pracovať nechce. Na prelome milénia som žil v lacnej ubytovni, kde prevažovali konzumenti THC, boli to trosky, prekvapilo ma, že mnohí mali vysokoškolské vzdelanie a nie tak dávno boli úspešní vo svojich profesiách. THC mení psychiku človeka, na tom trvám. Mnohí ľudia si stotožňujú zlo s tým, čo je nelegálne, napr. istý ryšavý chlapík by mal ohromné výčitky svedomia, ak by si zapálil trávu na Slovensku, no veľmi túžil okoštovať a tak si kúpil letenku do Amsterdamu, kde sa totálne zhulil a myslím, že už domov ani nevrátil, tak sa mu to zapáčilo.
 

 

pokiaľ viem, tak ho napadli bezdôvodne, proste potrebovali sa na niekom realizovať a on bol po ruke. Samozrejme tí hooligans boli patrične ožratí.
Čo píšeš o THC je z časti pravda, generalizovať sa to však úplne nedá. Často sa u ľudí prejavuje amotivačný syndróm.
Som ale rád, že ani ty by si sa nebránil vymazaniu tohto trestného činu z registra trestov, lebo presne o tom je dekriminalizácia marihuany.
 


Najčítanejšie


 1. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 679
 2. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1. 485
 3. Věra Tepličková: My chceme Blahu! My chceme Blahu! My chceme Blahu! 453
 4. Július Kovács: Obchodníci so smrťou oháňajúci sa národom a náboženstvom. 272
 5. Andrej Stančík: Svet už nikdy nebude taký, ako predtým 225
 6. Tibor Ferko: Nepochopil som poďakovanie Kiskovi za blackout PS/Spolu 139
 7. Peter Kollega: Dnes som vstúpil do stoky zn. @LBlaha 118
 8. Peter Cmorej: Pellegriniho vláda rozdala svojim v posledných dňoch ďalších 3,4 milióna € 110
 9. Michal Šimečka: Kde sú tie európske rúška? 109
 10. Július Kovács: Šok pre Slovensko. Robert Fico vracia peniaze. 93

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Hatara: Matovičov pokus "death free"
 2. Miroslav Sabol: Byť pripravený znamená aj poriadne dezinfikovať povrchy.
 3. Martin Fletcher: Poletíme? Živě ve verzi Rudolf plus dva – v pondělí 6. dubna v #kulturažije na Mall.tv
 4. Zuza Ferenczová: JEDNO BLEDOMODRÉ OKO / denník korona vírusu 11
 5. Roman Hutira: Zo Sydney sa presťahoval do Šaľe a je mu dobre!
 6. Jozef Kovalík: Mony Lyi
 7. Štefan Vidlár: Kritérium pravdy je prax
 8. Rastislav Hrušovský: Iracionalita ekonomiky, zaklad pandemie ľudstva?
 9. Daniel Macko: K čomu vláda potrebuje výpisy hovorov v boji proti koronavírusu?
 10. Viktória Nováková: Súzvuk


Už ste čítali?